4223 Isle Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

4223 Isle Dr

Carlsbad, CA 92008
Parcel Number:
2072110600

Address Price
@1733 Schooner Way $1,630,000   
@4350 Highland Dr $4,150,000   
@4570 Cove Dr #A $689,000   
@4235 Harrison St $2,700,000   
@4513 Cove Dr #17 $1,150,000   
@4817 Windjammer Way $1,350,000   
@4705 Marina #10 $1,049,000   
@4793 Endeavor Ln $1,299,900   
@4847 Flying Cloud $1,225,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4242 Park Dr 11/8/2021 $970,000
4244 Park Dr 2/28/2013 $455,000
4246 Park Dr 2/21/2014 $550,000
4248 Park Dr 5/31/2013 $560,000
4225 Isle Dr 10/6/2015 $760,000
4221 Isle Dr 5/23/1995 $199,900
4219 Isle Dr 5/19/2003 $485,000
4217 Isle Dr n/a n/a
4215 Isle Dr n/a n/a
4213 Isle Dr 11/1/2017 $872,000
Tax Assessment
Land Value:
$96,194
Improvement Value:
$100,187
Net Value:
$196,381
Est Property Tax:
$2,455