324 Corto St - Map & Public Records - SDLookup.com

324 Corto St

Solana Beach, CA 92075
Parcel Number:
2980832500

Address Price
@620 W Solana Cir #3G $1,699,000   
@501 S Rios Ave $9,998,000   
@427 Hilmen Pl $2,995,000   
@646 E Solana Cir $1,050,000   
@353 S Sierra Ave #195 $1,825,000   
@Seascape Sur #119 $2,700,000   
@Solana Beach Tennis Club #151 $1,699,000   
@Solana Beach Tennis Club #328 $1,999,000   
@Solana Beach Tennis Club #115 $1,725,000   
@405 S Sierra Ave #187 $1,799,000   
@634 E Solana Cir $995,000   
@353 Glenmont $4,750,000   
@652 E Solana Cir $1,095,000   
@Seascape Sur #27 $1,679,000   
@701 Valley Ave $2,499,900   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
173 S Nardo Ave 8/17/2020 $2,650,000
187 S Nardo Ave 6/22/2011 $1,150,000
239 S Nardo Ave n/a n/a
336 Corto St 2/10/2022 $3,800,000
255 S Nardo Ave 11/12/2021 $2,650,000
215 S Nardo Ave 10/14/2004 $1,383,050
221 S Nardo Ave n/a n/a
181 S Nardo Ave n/a n/a
318 Corto St 5/14/1985 $170,000
231 S Nardo Ave 11/8/2013 $1,061,500
Tax Assessment
Land Value:
$174,026
Improvement Value:
$155,909
Net Value:
$329,935
Est Property Tax:
$4,124