5515 Carmen St - Map & Public Records - SDLookup.com

5515 Carmen St

San Diego, CA 92105
Parcel Number:
5422222700

Address Price
@Las Palmas Villas #32 $319,900
@Harbor Vista #6 $399,000   
@2467 56th St $750,000   
@Harbor Vista #4 $399,000   
@Harbor Vista #10 $309,900   
@Harbor Vista #12 $289,000   
@Harbor Vista #6 $299,900   
@Harbor Vista #2 $399,000   
@Harbor Vista #1 $445,000   
@Harbor Vista #7 $275,000   
@Harbor Vista #3 $395,000 to $409,000   
@5071 Kalmia St $959,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
5512 Carmen St n/a n/a
5506 Carmen St 12/4/1998 $95,000
5501 Carmen St n/a n/a
5507 Carmen St 6/9/2000 $155,000
5511 Carmen St n/a n/a
5519 Carmen St n/a n/a
1971 Champion St 8/17/2009 $165,000
1977 Champion St 6/8/1990 $109,900
1981 Champion St 7/10/2015 $405,000
5523 Carmen St 10/17/2008 $225,000
Tax Assessment
Land Value:
$19,762
Improvement Value:
$67,817
Net Value:
$87,579
Est Property Tax:
$1,095