4058-64 N 48th St - Map & Public Records - SDLookup.com

4058-64 N 48th St

San Diego, CA 92105
General Info
Area:
City Heights Real Estate
Zoning:
Restricted Multiple
Use:
Mutliple 5 to 15 Units
Parcel Number:
4715012000

Address Price
@4863 Polk Ave $649,000   
@4788 Auburn Dr $725,000   
@3819 47th St #6 $334,999   
@4161 Winona Ave #8 $360,000   
@Oakcrest Manor #408 $349,000   
@4617 Wightman St $400,000   
@3653 Euclid Ave $605,888
@3711 46th St $545,000   
@3631 Lemona #C $477,500   
@3677 Highland $1,075,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4038 48th St #202 n/a n/a
4038 48th St #203 n/a n/a
4038 48th St #204 n/a n/a
4044 48th St 10/5/2021 $617,000
4048-56 48th St 12/12/2000 $716,500
4066 48th St 12/4/1997 $108,000
4051-61 Euclid Ave 11/21/2001 $800,000
4094 48th St #5 3/31/1989 $320,000
4074 48th St 7/14/2003 $630,000
4074 48th St #1 7/12/2019 $268,000
Tax Assessment
Land Value:
$148,855
Improvement Value:
$220,527
Net Value:
$369,382
Est Property Tax:
$4,617