3956 Utah St #12 - Map & Public Records - SDLookup.com

3956 Utah St #12

San Diego, CA 92104
Parcel Number:
4457122712

Sales History
Date Price Held Return Annual
09/08/2011 $148,500 11y 1m 81% 5%
07/26/2000 $82,000 9y 5m 4% 0%
02/25/1991 $78,500 5y 11m 20% 3%
03/06/1985 $65,500 n/a -    -   
Additional Resources

Nearby Homes for Sale
Address Price
@La Boheme #320 $765,000   
@Beacon Point $424,000   
@3932 Hamilton St #7 $729,900   
@Sunset Villa 6 #3D $738,888   
@4203 Idaho #5 $449,000   
@3960 Arizona St #1 $599,000   
@3984 Illinois St #1 $599,999   
@3711 29th St $1,599,950   
@4033 Louisiana St #3 $595,000   
@4205 Ohio St #106 $613,500   
@4205 Ohio St #207 $579,999   
@4205 Ohio St #104 $599,999   
@4180 Louisiana St #1K $520,000   
@4211 Iowa St #6 $480,000   
@3552 Arnold $1,125,000
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3946 Utah St #7 5/8/2026 $425,000
3946 Utah St #8 9/21/2021 $535,000
3956 Utah St #9 7/24/2023 $615,000
3956 Utah St #10 1/5/2001 $169,900
3956 Utah St #11 12/24/1984 $78,000
3956 Utah St #13 7/3/2001 $130,000
3956 Utah St #14 3/11/2009 $170,000
3956 Utah St #15 10/28/1997 $39,000
3956 Utah St #16 9/15/1989 $75,000
2820 E University Ave 4/5/2006 $900,000
Tax Assessment
Land Value:
$44,103
Improvement Value:
$46,309
Net Value:
$90,412
Est Property Tax:
$1,130