3470 Adams St - Map & Public Records - SDLookup.com

3470 Adams St

Carlsbad, CA 92008
Parcel Number:
2051202100

Address Price
@3218 Eureka $3,500,000   
@3740 Grecourt Way $2,095,000
@1546 Oak Ave $3,250,000   
@1665 Sandalwood Ln $1,749,000   
@965 Home Ave $2,790,000
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3491 Highland Dr 7/12/2018 $1,530,000
1350 Chestnut Ave n/a n/a
1202 Chestnut Ave n/a n/a
3432 Adams St 3/17/2004 $750,000
3456 Adams St 11/20/1992 $180,000
3480 Adams St 9/12/1996 $225,000
1170 Chestnut Ave 7/9/2015 $1,139,500
1152 Chestnut Ave 8/6/2003 $390,000
1120 Chestnut Ave n/a n/a
3340 Adams St 3/31/2000 $400,000
Tax Assessment
Land Value:
$17,231
Improvement Value:
$43,099
Net Value:
$60,330
Est Property Tax:
$754