2625 Kremeyer Cir - Map & Public Records - SDLookup.com

2625 Kremeyer Cir

Carlsbad, CA 92008
General Info
Area:
Carlsbad Real Estate
Zoning:
Multiple Residential
Use:
Multiple 61 Units and Up
Parcel Number:
1551700900

Address Price
@1011 Knowles Ave $2,250,000   
@1027 Knowles Ave $2,250,000   
@2650 Roosevelt St $4,000,000   
@2525 Jefferson St #B $795,000   
@880 Home Ave #F $1,295,000   
@965 Home Ave $2,999,999   
@2537 Davis Ave $1,960,000   
@367 Beech Ave $2,500,000   
@2438 Ocean St $3,995,000   
@1351 Forest Ave $1,995,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
2410 Jefferson 10/20/2015 $1,425,000
2690 Kremeyer Cir 10/28/2004 $17,300,000
2680 Kremeyer Cir n/a n/a
2670 Kremeyer Cir n/a n/a
2650 Kremeyer Cir n/a n/a
2645 Kremeyer Cir n/a n/a
2655 Kremeyer Cir n/a n/a
2600 Kremeyer Cir n/a n/a
2695 Kremeyer Cir n/a n/a
762-68 Laguna Dr 1/13/1998 $175,000
Tax Assessment
Land Value:
$971,040
Improvement Value:
$1,816,620
Net Value:
$2,787,660
Est Property Tax:
$34,846