4970 Dalehaven Pl - Map & Public Records - SDLookup.com

4970 Dalehaven Pl

San Diego, CA 92105
Parcel Number:
5416000200

Address Price
@5071 Kalmia St $959,000   
@2139 Clematis St $899,000   
@Harbor Vista #7 $275,000   
@Harbor Vista #6 $399,000   
@Harbor Vista #4 $399,000   
@Harbor Vista #10 $309,900   
@Harbor Vista #12 $289,000   
@Harbor Vista #6 $299,900   
@Harbor Vista #2 $399,000   
@Harbor Vista #1 $445,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
1994 Hazelwood Pl n/a n/a
1988 Hazelwood Pl n/a n/a
1976 Hazelwood Pl n/a n/a
1975 Hazelwood Pl 2/8/2023 $536,000
4984 Dalehaven Pl 10/11/2024 $785,000
4956 Dalehaven Pl n/a n/a
4918 Dalehaven Pl 11/14/2025 $795,000
4910 Dalehaven Pl 7/1/2022 $685,000
4902 Dalehaven Pl n/a n/a
4901 Dalehaven Pl 11/13/2000 $195,000
Tax Assessment
Land Value:
$15,704
Improvement Value:
$35,998
Net Value:
$51,702
Est Property Tax:
$646