4011-19 48th St - Map & Public Records - SDLookup.com

4011-19 48th St

San Diego, CA 92105
Parcel Number:
4715023100

Address Price
@4863 Polk Ave $649,000   
@4788 Auburn Dr $725,000   
@3819 47th St #6 $334,999   
@4617 Wightman St $400,000   
@3653 Euclid Ave $605,888
@Oakcrest Manor #408 $349,000   
@4161 Winona Ave #8 $360,000   
@3711 46th St $545,000   
@3631 Lemona #C $477,500   
@3677 Highland $1,075,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4082-86 Estrella Ave 12/18/2000 $227,000
4835 Polk Ave 5/2/2013 $222,000
4092 Estrella Ave 10/30/1998 $94,000
4055 48th St n/a n/a
4044 Estrella Ave 12/29/2000 $1,100,000
4804 (N) University Ave 8/19/1997 $122,000
4095 Estrella Ave 4/20/2026 $565,000
4863 Polk Ave 12/11/2020 $495,000
4871 Polk Ave 6/17/2008 $130,000
4073-79 Estrella Ave 2/26/2001 $303,900
Tax Assessment
Land Value:
$106,636
Improvement Value:
$325,101
Net Value:
$431,737
Est Property Tax:
$5,397