4020 45th St - Map & Public Records - SDLookup.com

4020 45th St

San Diego, CA 92105
Parcel Number:
4714711600

Address Price
@4617 Wightman St $400,000   
@3711 46th St $545,000   
@3819 47th St #6 $334,999   
@4788 Auburn Dr $725,000   
@3677 Highland $1,075,000   
@4075 Marlborough #3 $470,000   
@4284 Dwight $899,000   
@3653 Euclid Ave $605,888
@3645 Marlborough Ave $989,000   
@4383 Van Dyke Ave $1,300,000   
@3549-51 42nd St $799,000   
@4383 Van Dyke Ave $1,300,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4039-45 Highland Ave n/a n/a
4025-31 Highland Ave 11/2/1987 $207,000
4021 Highland Ave 12/23/1987 $368,000
4460 E University Ave n/a n/a
4488 University Ave n/a n/a
4030 N 45th St 2/7/1995 $222,500
4034-38 N 45th St 3/19/2002 $332,000
4044 45th St #1-8 n/a n/a
4054-56 N 45th St 10/24/1997 $110,000
4062 N 45th St 3/1/1991 $92,000
Tax Assessment
Land Value:
$115,974
Improvement Value:
$15,453
Net Value:
$131,427
Est Property Tax:
$1,643