4037-43 36th St - Map & Public Records - SDLookup.com

4037-43 36th St

San Diego, CA 92104
General Info
Area:
North Park Real Estate
Zoning:
Restricted Multiple
Use:
Mutliple 2 to 4 Units or 2 Houses
Parcel Number:
4474110900

Address Price
@4094 Swift $1,049,000   
@3814 35th St #6 $399,000   
@4187 Wilson Ave $740,000   
@Teralta #7 $430,000
@4010 Wabash $949,000   
@3653 Wilson Ave $1,199,000   
@3320 Orange Ave $875,000   
@Teralta #2 $799,000   
@3292 Orange Ave $975,000   
@4337 Felton St $969,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4055 36th St #4 4/22/2016 $257,000
4055 36th St #5 5/26/2021 $310,000
4055 36th St #6 12/30/2020 $262,000
4055 36th St #7 8/30/2024 $475,000
4049 36th St 5/13/1996 $230,500
4033 36th St 7/31/1998 $270,000
4021-27 36th St 7/31/2000 $320,000
4013-15 36th St 6/14/2000 $219,000
3604 E University Ave 6/13/2002 $147,000
3610 E University Ave n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$32,272
Improvement Value:
$25,172
Net Value:
$57,444
Est Property Tax:
$718