301 N Highway 101 - Map & Public Records - SDLookup.com

301 N Highway 101

Solana Beach, CA 92075
Parcel Number:
2633040900

Address Price
@353 S Sierra Ave #195 $1,825,000   
@Solana Beach Tennis Club #115 $1,725,000   
@405 S Sierra Ave #187 $1,799,000   
@Solana Beach Tennis Club #151 $1,699,000   
@Seascape Sur #119 $2,700,000   
@501 S Rios Ave $9,998,000   
@212 N Helix Ave $4,495,000   
@Seascape Sur #42 $1,995,000   
@Seascape Sur #34 $1,950,000   
@Seascape Sur #27 $1,679,000   
@620 W Solana Cir #3G $1,649,000   
@Del Mar Shores Terrace #69 $1,199,000   
@652 E Solana Cir $1,095,000   
@646 E Solana Cir $1,050,000   
@309 Pacific Ave $6,995,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
354 Acacia Ave n/a n/a
355 N Highway 101 n/a n/a
349 N Highway 101 12/14/2005 $945,000
345 N Highway 101 n/a n/a
339 N Highway 101 1/12/2007 $1,525,000
301 N Highway 101 n/a n/a
312 N Acacia Ave n/a n/a
321-23 N Highway 101 3/10/1998 $810,000
336-40 N Acacia Ave 7/2/2001 $900,000
344-46 N Acacia Ave 6/16/1992 $210,000
Tax Assessment
Land Value:
$136,079
Improvement Value:
$34,007
Net Value:
$170,086
Est Property Tax:
$2,126