4035 44th St - Map & Public Records - SDLookup.com

4035 44th St

San Diego, CA 92105
General Info
Area:
City Heights Real Estate
Zoning:
Commercial
Use:
Mutliple 5 to 15 Units
Parcel Number:
4714620900

Sales History
Date Price Held Return Annual
05/05/2004 $795,000 3y 7m 99% 21%
09/22/2000 $400,000 4y 9m 62% 11%
12/07/1995 $247,000 6y 11m 90% 10%
01/05/1989 $130,000 2y 8m 7% 2%
05/07/1986 $122,000 n/a -    -   
Additional Resources