4315 Olive Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

4315 Olive Ave

La Mesa, CA 91941
Parcel Number:
4696301000

Address Price
@Villa Elena #24 $539,995
@4231 Lowell St #14 $439,000   
@Westwood Village #124 $499,000   
@3975 Apore St $1,400,000   
@7231 Blackton Dr $1,149,900   
@7480 Eastridge Dr $1,550,000   
@4003 Paula St $1,368,999   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
7517 Sturgess Ave n/a n/a
7521 Sturgess Ave 10/6/2025 $710,000
7525 Sturgess Ave n/a n/a
7529 Sturgess Ave 3/16/2021 $700,000
4329 Olive Ave 2/28/2018 $485,000
4307 Olive Ave 12/14/1988 $128,000
4285-871/2 Olive Ave n/a n/a
4297 Olive Ave n/a n/a
4400 Parks Ave n/a n/a
4402-04 Parks Ave n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$49,123
Improvement Value:
$47,534
Net Value:
$96,657
Est Property Tax:
$1,208