13736 Somerset Rd - Map & Public Records - SDLookup.com

13736 Somerset Rd

Poway, CA 92064
Parcel Number:
3142410600

Address Price
@13826 Midland Rd $725,000   
@14009 Eastern St $1,449,000   
@14003 Jasmine #193 $360,000   
@14089 Pomegranate Ave #214 $300,000   
@14026 Donart Dr $2,349,000   
@13406 Aubrey St $1,629,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
13847 Midgrove Ct 7/28/1989 $146,000
13844 Midland Rd 1/19/2021 $550,000
13911 Eastern St n/a n/a
13738 Somerset Rd 8/13/2002 $121,000
13732 Somerset Rd 3/24/1995 $147,000
13728 Somerset Rd 7/26/2019 $660,000
13730 Somerset Rd 6/25/2021 $790,000
13716 Somerset Rd 7/28/1993 $142,500
13720 Somerset Rd 2/23/1994 $135,000
13708 Somerset Rd n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$16,894
Improvement Value:
$57,127
Net Value:
$74,021
Est Property Tax:
$925