6136 Erlanger St - Map & Public Records - SDLookup.com

6136 Erlanger St

San Diego, CA 92122
Parcel Number:
3481000576

Address Price
@6064 Erlanger $1,295,000   
@6165 Agee St $1,799,900   
@6214 Agee St #34 $584,000   
@6182 Agee St #203 $625,000   
@4185 Combe Way $2,100,000   
@6210 Agee #238 $469,000   
@6204 Agee St #129 $459,000
@4903 Via Cinta $1,899,000   
@7066 Whipple Ave $1,425,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
6110 Erlanger St 1/31/1995 $161,525
6116 Erlanger St n/a n/a
6122 Erlanger St 8/1/1983 $118,000
6128 Erlanger St 5/4/1998 $193,000
6132 Erlanger St 7/10/2018 $665,500
3813 Governor Dr 7/2/1999 $1,025,000
6350 Genesee Ave #101 3/5/2021 $250,000
6350 Genesee Ave #102 9/20/2016 $160,000
6350 Genesee Ave #103 12/27/2016 $177,000
6350 Genesee Ave #104 6/28/2016 $146,500
Tax Assessment
Land Value:
$22,976
Improvement Value:
$49,689
Net Value:
$72,665
Est Property Tax:
$908