3556 Del Sol Blvd #H - Map & Public Records - SDLookup.com

3556 Del Sol Blvd #H

San Diego, CA 92154
Parcel Number:
6302801614

Sales History
Date Price Held Return Annual
12/28/1990 $79,524 2y 8m 19% 7%
04/28/1988 $67,000 n/a -    -   
Additional Resources

Nearby Homes for Sale
Address Price
@Park Lido #D $510,000   
@Nestor $399,000   
@3340 Del Sol Blvd #217 $150,000   
@3340 Del Sol #152 $150,000   
@3340 Del Sol Blvd #208 $115,000   
@3340 Del Sol Blvd #218 $150,000
@3340 Del Sol #125 $135,000   
@3268 Carnell Ave $1,125,000   
@3753 Andrews Ct $799,999 to $810,000
@889 Blackwood Dr $850,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3556 Del Sol Blvd #C 11/18/1992 $67,500
3556 Del Sol Blvd #D 10/23/1987 $65,500
3556 Del Sol Blvd #E 11/29/1988 $76,000
3556 Del Sol Blvd #F 3/30/1989 $76,000
3556 Del Sol Blvd #G 10/19/1987 $65,500
3506 Del Sol Blvd #A 8/30/1990 $72,000
3506 Del Sol Blvd #B 8/30/1990 $72,000
3506 Del Sol Blvd #C 4/25/2022 $555,000
3506 Del Sol Blvd #D 5/30/2024 $525,000
3506 Del Sol Blvd #E 10/31/2006 $315,000
Tax Assessment
Land Value:
$31,954
Improvement Value:
$72,993
Net Value:
$104,947
Est Property Tax:
$1,312