10041 Vista La Cuesta Ct - Map & Public Records - SDLookup.com

10041 Vista La Cuesta Ct

San Diego, CA 92131
Parcel Number:
3632501900

Address Price
@11330 Vista La Cuesta Dr $1,375,000   
@11315 Red Cedar Ln $1,050,000   
@11131 Negley Ave $1,275,000   
@11220 Briarcliff $1,680,000   
@11080 Briarcliff $1,700,000   
@10430 Crosscreek Terrace $859,000   
@10450 Ridgewater Ln $845,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
11336 Vista La Cuesta Dr 5/30/2017 $750,000
11335 Vista La Cuesta Dr 7/30/1999 $261,000
11325 Vista La Cuesta Dr 3/21/2014 $651,000
11315 Vista La Cuesta Dr n/a n/a
10051 Vista La Cuesta Ct 7/29/1987 $154,900
10031 Vista La Cuesta Ct n/a n/a
10021 Vista La Cuesta Ct 3/30/1994 $207,500
10011 Vista La Cuesta Ct n/a n/a
10010 Vista La Cuesta Ct 6/27/1997 $248,000
10020 Vista La Cuesta Ct 10/24/2024 $1,385,000
Tax Assessment
Land Value:
$14,353
Improvement Value:
$106,764
Net Value:
$121,117
Est Property Tax:
$1,514