5022 Niagara Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

5022 Niagara Ave

San Diego, CA 92107
Parcel Number:
4480812100

Address Price
@2009 Bacon St $875,000
@1828 Cable St $1,450,000   
@5015 Cape May #108 $569,000   
@4844 Del Mar Ave $2,195,000   
@1615 Ocean Front St $4,200,000   
@Sunset Towers #204 $1,199,900   
@4620 Narragansett Ave $3,999,000   
@4527 Narragansett Ave $4,299,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
5013-17 Newport Ave 9/13/2007 $100,000
5001 Newport Ave 6/1/1984 $200,000
1874-76 Bacon St 1/31/1989 $85,000
1868 Bacon St n/a n/a
1852-66 Bacon St 5/31/1994 $800,000
5000 Niagara Ave n/a n/a
5032 Niagara Ave n/a n/a
5034-40 1/2 Niagara Ave n/a n/a
5054-56 Niagara Ave 7/18/1997 $156,500
5058-60 Niagara Ave 7/18/1997 $157,500
Tax Assessment
Land Value:
$93,276
Improvement Value:
$6,212
Net Value:
$99,488
Est Property Tax:
$1,244