5522-26 El Cajon Blvd - Map & Public Records - SDLookup.com

5522-26 El Cajon Blvd

San Diego, CA 92115
Parcel Number:
4667103100

Address Price
@Adelaide Villas #21 $399,999   
@5612 Meade $969,400   
@Adelaide Villas #3 $439,000   
@Villa Madrid #109 $240,000
@Aspen Conominiums #113 $499,999   
@Collwood Townhomes #19 $399,999   
@Aspen Conominiums #105 $475,000   
@Aspen Conominiums #116 $485,000   
@Collwood Townhomes #55 $375,000   
@5731 Trojan Ave $1,049,000   
@Collwood Townhomes #42 $515,000   
@Rivabella #4 $499,000   
@4482 59th $1,650,000   
@4547 Contour Blvd $998,000   
@Glenridge #208 $455,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4561 55th St 9/21/2000 $143,000
4569 55th St 1/30/2015 $417,500
5525 Madison Ave 6/30/2005 $450,000
4577 55th St 4/19/2019 $760,000
5505 Madison Ave 8/24/2022 $1,006,500
4521 55th St 5/3/2005 $4,250,000
4521 55th St #1 11/4/2024 $490,000
4521 55th St #2 2/23/2010 $115,000
4521 55th St #3 6/5/2025 $503,900
4521 55th St #4 4/2/2026 $449,000
Tax Assessment
Land Value:
$229,693
Improvement Value:
$382,824
Net Value:
$612,517
Est Property Tax:
$7,656