5745 Friars Rd #127 - Map & Public Records - SDLookup.com

5745 Friars Rd #127

San Diego, CA 92110
Parcel Number:
4366111260

Address Price
@Presidio Place #93 $549,999   
@1092 Fresno St #4 $429,000   
@The Courtyards #4410 $499,000 to $525,000   
@The Courtyards #1201 $783,900   
@The Courtyards #4404 $535,000 to $549,000   
@Presidio Place #280 $895,000   
@6028 Gaines St $725,000   
@Presidio Place #308 $595,000   
@5965 Gaines St $769,000   
@1209 Hueneme St #9 $569,000   
@5725 Mildred St $1,449,000   
@5635 Mildred St $1,395,000   
@Presidio Place #386 $698,900   
@5949 Mildred St #4 $499,000   
@Colusa Terrace #4 $499,786   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
5745 Friars Rd #122 5/14/2002 $400,000
5745 Friars Rd #123 11/1/1984 $69,500
5745 Friars Rd #124 12/10/1986 $105,000
5745 Friars Rd #125 6/10/2022 $528,000
5745 Friars Rd #126 7/25/2011 $160,813
5745 Friars Rd #128 9/21/2022 $600,000
5745 Friars Rd #129 3/6/1992 $140,000
5745 Friars Rd #130 11/12/1999 $94,795
5745 Friars Rd #131 9/23/2002 $190,000
5745 Friars Rd #132 9/6/2024 $400,000
Tax Assessment
Land Value:
$74,737
Improvement Value:
$83,675
Net Value:
$158,412
Est Property Tax:
$1,980