642 Dahlia Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

642 Dahlia Ave

Imperial Beach, CA 91932
Parcel Number:
6252510500

Address Price
@Imperial Heights #13 $489,000   
@634 8th St #3 $455,000   
@941 8th St $929,000   
@1038 Delaware St $899,000   
@Dolphin Cove #15 $575,000   
@277 Elm Ave #B $629,000   
@425 8th St $985,000   
@Summer Sea #7 $665,550   
@570 Emory $936,500   
@244 Evergreen Ave #G $644,900   
@1053 Emory St $825,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
567 Donax Ave 6/6/2003 $405,000
604 Dahlia Ave 12/8/1992 $120,000
614 Dahlia Ave n/a n/a
624 Dahlia Ave 10/26/2004 $523,000
632 Dahlia Ave 5/30/2023 $1,055,000
652 Dahlia Ave 9/12/2023 $1,200,000
662 Dahlia Ave 10/13/2023 $1,330,000
670 Dahlia Ave n/a n/a
605 Dahlia Ave 10/4/2022 $750,000
611 Dahlia Ave n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$19,257
Improvement Value:
$29,575
Net Value:
$48,832
Est Property Tax:
$610