7965 N La Jolla Scenic Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

7965 N La Jolla Scenic Dr

La Jolla, CA 92037
Parcel Number:
3467324000

Address Price
@8080 La Jolla Scenic Dr $8,195,000   
@7875 Bellakaren Pl $3,450,000   
@2696 Caminito Prado $3,300,000   
@La Jolla Racquet Club #B17 $779,000   
@Southpointe $1,098,000   
@2586 Calle Del Oro $5,995,000   
@Shore Tower #201 $1,099,000
@2862 Torrey Pines Rd $1,195,000
@Shore Tower #305 $1,349,999   
@Woodlands South #9 $995,000   
@7753 Via Capri $4,155,000   
@2505 Hidden Valley Pl $4,450,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
8040 N La Jolla Scenic Dr 7/31/1996 $2,100,000
8021 N La Jolla Scenic Dr 11/1/2000 $1,930,000
8025 N La Jolla Scenic Dr 11/23/1988 $329,800
8031 N La Jolla Scenic Dr 6/8/2012 $1,700,000
7967 N La Jolla Scenic Dr 3/2/2005 $4,600,000
8075 N La Jolla Scenic Dr 9/29/2016 $3,805,000
8083 N La Jolla Scenic Dr 3/27/2023 $4,800,000
8080 N La Jolla Scenic Dr 4/8/2016 $4,200,000
8070 N La Jolla Scenic Dr 8/4/2025 $9,995,000
8096 N La Jolla Scenic Dr 6/16/2006 $3,440,000
Tax Assessment
Land Value:
$621,879
Improvement Value:
$1,057,199
Net Value:
$1,679,078
Est Property Tax:
$20,988