2653 L St - Map & Public Records - SDLookup.com

2653 L St

San Diego, CA 92102
Parcel Number:
5355020900

Address Price
@244 26th St $739,000   
@2585 J St $699,999   
@2501 L St $630,000   
@19 Evans St $849,000   
@2629 Island Ave $550,000   
@2548 Island Ave $749,900   
@3050 K $1,499,999   
@Axos #20 $698,888 to $718,888
@Axos #25 $735,000   
@3043 Market St $600,000
Nearby Properties
Address Sales Date Price
127 26th St 4/19/2021 $700,000
2617-19 L St n/a n/a
2621 L St 12/12/1986 $35,000
2627-29 L St n/a n/a
2637 L St 8/17/1999 $140,000
2661-63 L St 2/16/2000 $137,000
2665 L St n/a n/a
2667-71 L St n/a n/a
2675-77 L St n/a n/a
2679-83 L St 5/15/1990 $162,500
Tax Assessment
Land Value:
$8,778
Improvement Value:
$9,114
Net Value:
$17,892
Est Property Tax:
$224