114 Palomar St - Map & Public Records - SDLookup.com

114 Palomar St

Chula Vista, CA 91911
Parcel Number:
6193603500

Address Price
@93 Bishop St $650,000   
@24 E Palomar St $784,999   
@1425 2nd #150 $247,000   
@1425 2nd #105 $200,000   
@1425 2nd #37 $240,000   
@1425 2nd #116 $180,000   
@Stonebridge #301 $404,999   
@275 Orange #187 $234,900   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
144 Palomar St 7/26/2002 $249,000
138 Palomar St n/a n/a
132 Palomar St 9/3/1991 $135,000
126 Palomar St 1/23/2006 $310,000
118 Palomar St 12/31/1986 $90,000
110 Palomar St 6/24/1994 $149,000
1300 1st Ave 5/16/2012 $309,000
1306 1st Ave 2/18/2021 $615,000
1320 1st Ave n/a n/a
1324 1st Ave n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$15,030
Improvement Value:
$45,741
Net Value:
$60,771
Est Property Tax:
$760