716 Silver Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

716 Silver Dr

Vista, CA 92083
Parcel Number:
1632704014

Sales History
Date Price Held Return Annual
05/13/2021 $2,225,000 2y 10m 3% 1%
07/02/2018 $2,165,000 8y 3m 1,174% 36%
03/26/2010 $170,000 3y 3m -42% -16%
12/19/2006 $295,000 1y 4m -14% -11%
08/10/2005 $344,000 6y 11m 262% 20%
08/31/1998 $95,000 5y 3m -7% -1%
05/28/1993 $102,000 5y 5m 31% 5%
12/18/1987 $78,000 n/a -    -   
Additional Resources