560 Copper Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

560 Copper Dr

Vista, CA 92083
General Info
Area:
Vista Real Estate
Zoning:
Restricted Multiple
Use:
Multiple 16 to 60 Units
Parcel Number:
1641103200

Address Price
@Melrose Park #F $415,900 to $425,900   
@Melrose Park #E $550,000   
@Melrose Park #E $510,000   
@230 Diamond Way #247 $469,000   
@Melrose Park #E $545,000   
@338 Ferrara Way $679,999   
@810 Anns Way $899,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
237 N Melrose Dr n/a n/a
112 Knoll Rd 7/20/2015 $500,000
110 Knoll Rd 8/24/2018 $545,000
108 Knoll Rd 7/27/2006 $500,000
106 Knoll Rd 1/25/1983 $98,500
552 Copper Ave 1/29/2020 $475,000
605 W Vista Way n/a n/a
158 N Melrose Dr n/a n/a
190 Rollins Way 12/27/2005 $449,000
128 Rollins Way n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$133,138
Improvement Value:
$1,235,892
Net Value:
$1,369,030
Est Property Tax:
$17,113