5365 La Jolla Mesa Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

5365 La Jolla Mesa Dr

La Jolla, CA 92037
Parcel Number:
4150910100

Address Price
@5367 La Jolla Blvd #60 $1,299,000   
@Seahaus #A111 $1,699,000   
@5383 Chelsea #201 $1,998,000   
@Seahaus #E106 $1,399,999   
@5437 La Jolla Blvd $1,699,000   
@5628 Linda Rosa $2,795,000   
@934 Candlelight Pl $2,649,000   
@5527 Calumet Ave $5,495,000   
@5416 Candlelight Dr $30,000,000   
@5641 Chelsea Ave $3,490,000
Nearby Properties
Address Sales Date Price
739 Van Nuys St 10/31/2002 $675,000
731 Van Nuys St 10/31/1989 $207,000
723 Van Nuys St 6/30/1989 $300,000
711 Van Nuys St n/a n/a
703 Van Nuys St 7/29/2009 $700,000
5355 La Jolla Mesa Dr 4/21/1997 $265,000
820 Van Nuys St 12/31/1987 $216,000
830 Van Nuys St 7/29/1988 $347,000
836 Van Nuys St 10/23/1987 $329,000
846 Van Nuys St 7/11/1996 $268,000
Tax Assessment
Land Value:
$34,138
Improvement Value:
$31,907
Net Value:
$66,045
Est Property Tax:
$826