5866 Brooklyn Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

5866 Brooklyn Ave

San Diego, CA 92114
Parcel Number:
5432011500

Address Price
@843 Alvin St $1,145,000   
@649 S 61st St $775,000   
@313 61st St $599,999   
@6344 Wunderlin Ave $485,000   
@170 61st St $699,900   
@Summit Ridge Resort #244 $315,000   
@Summit Ridge Resort #115 $189,997   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
845 Merlin Dr n/a n/a
825 Merlin Dr 6/22/2001 $146,000
822 Iona Dr 1/18/2017 $280,000
819 Merlin Dr 10/25/2002 $253,000
809 Merlin Dr 2/26/2025 $790,000
5906 Brooklyn Ave 5/26/2021 $600,000
5926 Brooklyn Ave 3/15/1991 $95,000
5936 Brooklyn Ave 1/27/1986 $56,000
828 Iona Dr 5/10/2000 $122,125
5916 Brooklyn Ave n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$13,242
Improvement Value:
$129,272
Net Value:
$142,514
Est Property Tax:
$1,781