4978 Muir Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

4978 Muir Ave

San Diego, CA 92107
Parcel Number:
4482222300

Sales History
Date Price Held Return Annual
07/02/2016 $695,000 n/a -    -   
Additional Resources

Nearby Homes for Sale
Address Price
@4862 Voltaire $1,970,000   
@5015 Cape May #108 $569,000   
@5119 Lotus St $1,050,000   
@2009 Bacon St $925,000   
@4546 Muir Ave $1,240,000   
@1828 Cable St $1,595,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4942-44 Muir Ave 12/4/1992 $178,000
4962 Muir Ave n/a n/a
4960 Muir Ave n/a n/a
4968-74 Muir Ave n/a n/a
4976 Muir Ave 6/29/2018 $799,000
4969 Voltaire St n/a n/a
4956 Muir Ave n/a n/a
4948-54 Muir Ave n/a n/a
4933 Voltaire St 8/9/2001 $1,050,000
4964-70 W Point Loma Blvd n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$20,368
Improvement Value:
$45,233
Net Value:
$65,601
Est Property Tax:
$820