414 Corte Maria Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

414 Corte Maria Ave

Chula Vista, CA 91910
Parcel Number:
5692810800

Address Price
@Parkwoods at the Village #304 $495,000 to $500,000   
@102 G St $899,700   
@708 H #22 $104,900   
@708 H #64 $99,900   
@708 H #65 $99,900   
@708 H #3 $54,900   
@86 Via De Laurencio $1,199,999   
@166 Via De Laurencio $1,450,000   
@4338 Ola Ct $1,249,000   
@108 Whitney St $950,000   
@279 Coralwood Ct $1,295,000 to $1,375,000   
@415 Carvalos Dr $2,489,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
36 G St 5/6/2016 $580,000
30 G St n/a n/a
412 Vista Way 10/25/2004 $462,000
408 Corte Maria Ave 1/17/2024 $665,000
410 Corte Maria Ave 12/9/2010 $299,000
403 Vista Way 4/5/2016 $475,000
14 G St n/a n/a
411 Vista Way 3/2/2016 $399,000
415 Vista Way 11/26/2013 $369,000
419 Vista Way n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$19,934
Improvement Value:
$31,767
Net Value:
$51,701
Est Property Tax:
$646