5715 Marengo Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

5715 Marengo Ave

La Mesa, CA 91942
Parcel Number:
4901420400

Address Price
@5936 Lake Murray Blvd $839,000   
@5440 Baltimore Dr #141 $675,000
@5430 Baltimore Dr #40 $559,900   
@5430 Baltimore Dr #70 $739,000   
@La Miranda #5 $399,000
@5359 Aztec #26 $628,000   
@6060 Cowles Mountain Blvd $1,199,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
5690 Marengo Ave 5/13/2019 $648,000
5680 Marengo Ave 6/24/2022 $765,000
5735 Marengo Ave n/a n/a
5725 Marengo Ave n/a n/a
5721 Marengo Ave 11/27/2024 $890,000
5710 Jeanette Ave n/a n/a
5720 Jeanette Ave n/a n/a
5728 Jeanette Ave 9/26/2023 $975,000
5736 Jeanette Ave 6/10/2015 $549,000
5750 Jeanette Ave 10/22/1999 $214,000
Tax Assessment
Land Value:
$14,353
Improvement Value:
$34,979
Net Value:
$49,332
Est Property Tax:
$617