3770 Mykonos Ln #77 - Map & Public Records - SDLookup.com

3770 Mykonos Ln #77

San Diego, CA 92130
Parcel Number:
3070224223

Sales History
Date Price Held Return Annual
08/24/2009 $449,000 2y 7m 4% 2%
12/28/2006 $430,000 n/a -    -   
Additional Resources

Nearby Homes for Sale
Address Price
@The Heights #206 $850,000   
@The Heights #207 $950,000   
@12922 Carmel Creek Rd #32 $1,319,000
@4035 Carmel View Rd #114 $849,000   
@3970 Carmel Brooks Way $1,579,000   
@4175 Via Candidiz #21 $935,000   
@Carmel Pointe #332 $995,000   
@12956 Carmel Creek #121 $1,298,000 to $1,328,000   
@4049 Carmel View Rd #82 $750,000   
@12557 Ruette Alliante #175 $775,000   
@4049 Carmel View Rd #75 $599,900   
@3690 Ruette De Ville $1,298,990   
@3696 Ruette De Ville $1,295,000   
@3537 Caminito El Rincon #259 $804,900   
@3680 Caminito Cielo Del Mar $1,268,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3774 Mykonos Ln #71 6/15/2023 $1,050,000
3768 Mykonos Ln #72 9/30/2009 $459,000
3768 Mykonos Ln #73 6/18/2021 $888,888
3770 Mykonos Ln #75 6/9/2017 $590,000
3770 Mykonos Ln #76 12/28/2006 $454,900
3732 Mykonos Ln #134 2/15/2007 $444,000
3730 Mykonos Ln #138 1/16/2007 $468,300
11921 Carmel Valley Rd 12/16/2004 $6,800,000
3890 Valley Center Dr n/a n/a
3880 Valley Center Dr n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$117,919
Improvement Value:
$269,523
Net Value:
$387,442
Est Property Tax:
$4,843