11428 Red Cedar Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

11428 Red Cedar Dr

San Diego, CA 92131
Parcel Number:
3190900400

Address Price
@11315 Red Cedar Ln $1,050,000   
@11330 Vista La Cuesta Dr $1,375,000   
@11220 Briarcliff $1,680,000   
@11080 Briarcliff $1,700,000   
@10430 Crosscreek Terrace $859,000   
@11055 Caminito Vista Pacifica $849,000   
@11131 Negley Ave $1,275,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
11676 Negley Dr n/a n/a
11686 Negley Dr 7/25/1996 $262,400
11404 Red Cedar Dr 9/30/1999 $283,000
11412 Red Cedar Dr 9/19/2013 $524,000
11420 Red Cedar Dr 6/24/2021 $1,040,000
11436 Red Cedar Dr n/a n/a
11444 Red Cedar Dr n/a n/a
11454 Red Cedar Dr 11/17/1988 $224,500
11464 Red Cedar Dr n/a n/a
11474 Red Cedar Dr 10/13/2000 $410,000
Tax Assessment
Land Value:
$15,201
Improvement Value:
$34,979
Net Value:
$50,180
Est Property Tax:
$627