510 N Melrose Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

510 N Melrose Dr

Vista, CA 92083
Parcel Number:
1631211200

Address Price
@400 N Melrose Dr #22 $250,000   
@648 Cocapah St $930,000   
@Melrose Park #E $545,000   
@340 Ferrara $669,000   
@338 Ferrara Way $679,999   
@Melrose Park #E $550,000   
@Melrose Park #F $415,900 to $425,900   
@Melrose Park #E $510,000   
@230 Diamond Way #247 $469,000   
@200 Olive #38 $160,000   
@810 Anns Way $899,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
526 Cocapah St n/a n/a
546 N Melrose Dr 1/26/2005 $295,000
544 N Melrose Dr 10/10/2012 $190,500
558 N Melrose Dr n/a n/a
550 N Melrose Dr n/a n/a
723-25 Olive Ave n/a n/a
542 N Melrose Dr 2/27/2012 $150,500
741A-743 Olive Ave 5/3/2001 $285,000
809 Olive Ave n/a n/a
739 Olive Ave 7/10/1997 $365,000
Tax Assessment
Land Value:
$285,684
Improvement Value:
$152,481
Net Value:
$438,165
Est Property Tax:
$5,477