734 Fern St - Map & Public Records - SDLookup.com

734 Fern St

Escondido, CA 92027
Parcel Number:
2252017700

Address Price
@Mission Villas #6 $419,000   
@Mission Villas #11 $325,000   
@749 N Midway $749,900   
@633 Aster St $635,000   
@Midway North #152 $407,000   
@Midway North #117 $429,500   
@2333 E Mission Ave $849,999   
@1160 Erica St $1,295,000   
@2413 Holly Ave $819,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
710 Fern St 1/29/2015 $338,000
714 Fern St 5/29/2013 $298,000
720 Fern St 3/5/2026 $740,000
724 Fern St 7/12/2002 $230,000
730 Fern St 11/18/2019 $433,000
740 Fern St 8/19/2014 $324,000
744 Fern St 12/5/2008 $186,000
750 Fern St 9/3/2025 $710,000
2113 E Lincoln Ave 4/14/1995 $108,000
2105 E Lincoln Ave 3/8/2000 $167,000
Tax Assessment
Land Value:
$23,988
Improvement Value:
$44,282
Net Value:
$68,270
Est Property Tax:
$853