1364 Saturn Blvd - Map & Public Records - SDLookup.com

1364 Saturn Blvd

San Diego, CA 92154
Parcel Number:
6333603100

Sales History
Date Price Held Return Annual
03/01/2000 $157,000 n/a -    -   
Additional Resources

Nearby Homes for Sale
Address Price
@1865 Wolviston Way $825,000   
@2223 Ilex $699,000   
@984 Thermal $774,900 to $789,900   
@1110 Gaywood St $999,999   
@2271 Judith $799,000   
@1614 Bubbling Well Dr $898,000   
@1516 Grove $835,000   
@2205 Leon Ave $1,395,000   
@2205 Leon Ave $1,395,000   
@1614 Arequipa St $900,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
1304 Saturn Blvd n/a n/a
1316 Saturn Blvd n/a n/a
1328 Saturn Blvd 6/6/2025 $805,000
1340 Saturn Blvd 9/24/2014 $300,000
1352 Saturn Blvd n/a n/a
1376 Saturn Blvd n/a n/a
1388 Saturn Blvd 7/2/2012 $330,000
1892 Hermes St n/a n/a
1857 Halley St 2/23/2012 $329,500
1841 Halley St n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$67,817
Improvement Value:
$108,753
Net Value:
$176,570
Est Property Tax:
$2,207