2233 Denk Ln - Map & Public Records - SDLookup.com

2233 Denk Ln

Encinitas, CA 92024
Parcel Number:
2591921900

Address Price
@350 N El Camino Real #41 $299,000   
@1510 Tennis Match $1,565,000   
@444 N El Camino Real #146 $699,000 to $749,000   
@350 N El Camino Real #26 $475,000   
@444 El Camino Real #2 $729,000   
@350 N El Camino Real #78 $179,500   
@Rosebay Falls #37 $589,900   
@444 N El Camino Real #23 $399,900   
@350 N El Camino Real #72 $229,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4257 Colony Terrace 9/9/2003 $1,525,000
2102 Colony Terrace 12/21/2017 $1,401,000
2245 Denk Ln 6/14/2005 $640,000
2241 Denk Ln 7/18/2013 $1,200,000
2237 Denk Ln 7/23/2013 $1,225,000
4134 Manchester Ave 1/15/2014 $940,000
4110 Manchester Ave 10/4/1984 $175,000
4098 Manchester Ave n/a n/a
4149 Manchester Ave 2/25/2026 $2,815,000
4048 Manchester Ave n/a n/a
Tax Assessment
Land Value:
$38,153
Improvement Value:
$62,707
Net Value:
$100,860
Est Property Tax:
$1,261