7598 Girard Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

7598 Girard Ave

La Jolla, CA 92037
Parcel Number:
3504621100

Address Price
@1221 Virginia Way $3,498,000   
@Bella Capri #306 $929,500   
@7376 Fay Ave $6,750,000
@La Jolla Park #311 $1,380,000   
@La Jolla Park #206 $849,000   
@7651 Country Club Dr $3,885,000   
@302 Prospect St #6 $2,995,000   
@7157 Fay Ave $3,295,000   
@Chiara #2B $1,198,000   
@7964 Prospect Pl $3,898,000   
@939 Coast #16E $3,875,000   
@939 Coast #15E $3,995,000 to $4,149,000   
@939 Coast #5E $2,750,000   
@1586 Crespo Dr $5,680,000   
@7825 Prospect Pl $6,298,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
7635 Eads Ave #307 6/29/2005 $825,000
7635 Eads Ave #308 10/12/2016 $880,000
7600 Fay Ave 5/4/1995 $1,532,500
7660 Fay Ave n/a n/a
7641 Fay St n/a n/a
7616 Girard Ave n/a n/a
7624 Girard Ave 10/2/2003 $2,600,150
7636 Girard Ave n/a n/a
7644 Girard Ave n/a n/a
7646 Girard Ave 12/30/1994 $441,600
Tax Assessment
Land Value:
$583,479
Improvement Value:
$34,464
Net Value:
$617,943
Est Property Tax:
$7,724