13802 Putney Rd - Map & Public Records - SDLookup.com

13802 Putney Rd

Poway, CA 92064
Parcel Number:
3171213800

Sales History
Date Price Held Return Annual
04/26/2001 $420,000 n/a -    -   
Additional Resources

Nearby Homes for Sale
Address Price
@14003 Jasmine #193 $360,000   
@14009 Eastern St $1,449,000   
@13826 Midland Rd $725,000   
@13737 Temple St $1,250,000   
@14089 Pomegranate Ave #214 $300,000   
@13221 Westmark #27 $699,000   
@14026 Donart Dr $2,299,000
@14371 Silver Heights $1,859,000   
@14215 Sutter Mill Way $595,000   
@13240 Olive Tree Ln $949,900   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
13621 Putney Rd n/a n/a
13653 Midland Rd 5/25/2018 $895,000
13686 Putney Rd n/a n/a
13638 Melissa Ln n/a n/a
13634 Melissa Ln 1/22/1992 $182,000
13678 Putney Rd 6/15/2020 $791,000
13685-89 Cynthia Ln 3/19/2004 $4,940,000
13674 Cynthia Ln n/a n/a
13668 Cynthia Ln 6/20/1996 $164,500
13635 (N) Cynthia Ln 8/25/1997 $1,700,000
Tax Assessment
Land Value:
$220,527
Improvement Value:
$242,580
Net Value:
$463,107
Est Property Tax:
$5,789