8279 Sugarman Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

8279 Sugarman Dr

La Jolla, CA 92037
Parcel Number:
3467212500

Address Price
@8358 Caminito Helecho $3,350,000   
@8262 Gilman Dr #1 $799,000   
@8390 Cliffridge Ln $4,350,000   
@Eastbluff #143 $1,145,000   
@Woodlands South #9 $995,000   
@Woodlands West I #84 $729,000   
@Villa La Jolla #B $599,000   
@Villa Tuscana #135 $524,000   
@2862 Torrey Pines Rd $1,195,000
@8080 La Jolla Scenic Dr $8,195,000   
@Woodlands West I #52 $985,000   
@Villa Tuscana #252 $749,900   
@Villa La Jolla #C $625,000   
@Southpointe $1,098,000   
@8575 N La Jolla Scenic Dr $2,350,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
8238 Sugarman Dr 10/9/1998 $735,000
8239 Sugarman Dr n/a n/a
8249 Sugarman Dr n/a n/a
8259 Sugarman Dr n/a n/a
8269 Sugarman Dr 3/29/2022 $2,540,000
8289 Sugarman Dr 4/12/1995 $421,950
8299 Sugarman Dr n/a n/a
2887 Via Posada 12/8/2020 $2,085,000
2897 Via Posada 4/25/2008 $903,000
2877 Via Posada 6/17/2009 $750,000
Tax Assessment
Land Value:
$551,320
Improvement Value:
$154,368
Net Value:
$705,688
Est Property Tax:
$8,821