3220 J St - Map & Public Records - SDLookup.com

3220 J St

San Diego, CA 92102
Parcel Number:
5452101200

Address Price
@425 Bancroft St $849,000   
@3095 L St $1,050,000   
@3043 Market St $600,000
@3050 K $1,499,999   
@3029 Broadway #4 $369,950   
@Golden Homes #16 $555,000   
@Golden Homes #3 $349,000
@2849 E St #21 $599,900 to $645,000   
@Golden Homes #7 $415,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3221 Island Ave 10/27/2005 $456,200
3225 Island Ave 8/1/2025 $580,000
3229-31 Island Ave n/a n/a
3235-39 Island Ave n/a n/a
3222 J St 6/17/1999 $66,000
3212 J St 6/4/2021 $660,000
423 32nd St 10/31/2017 $450,000
401-15 32nd St 11/27/1991 $157,000
329-43 32nd St 4/10/2001 $185,000
3207 J St 6/27/1991 $65,000
Tax Assessment
Land Value:
$33,402
Improvement Value:
$8,733
Net Value:
$42,135
Est Property Tax:
$527