2511-15 K St - Map & Public Records - SDLookup.com

2511-15 K St

San Diego, CA 92102
Parcel Number:
5354910300

Address Price
@2585 J St $699,999   
@2501 L St $630,000   
@244 26th St $739,000   
@2548 Island Ave $749,900   
@2629 Island Ave $550,000   
@Axos #25 $735,000   
@Axos #20 $698,888 to $718,888
@19 Evans St $849,000   
@1940 Market St $1,550,000   
@2849 E St #21 $599,900 to $645,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
320 26th St n/a n/a
2552 K St 12/30/2004 $700,000
2580 K St n/a n/a
245 25th St 7/7/2005 $600,000
237 25th St 10/6/1995 $77,500
233-35 25th St 10/18/1984 $32,000
229-31 25th St n/a n/a
217-27 25th St n/a n/a
209-15 25th St 9/28/2006 $815,000
205 25th St 11/1/2024 $655,500
Tax Assessment
Land Value:
$35,732
Improvement Value:
$44,377
Net Value:
$80,109
Est Property Tax:
$1,001