1838 Monaco Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

1838 Monaco Dr

Chula Vista, CA 91913
Parcel Number:
6436511206

Address Price
@1409 Trailwood Ave $1,295,000   
@1540 Hunters Glen $925,000
@Silver Sage #4 $599,900 to $639,900   
@Winchester #1 $575,000   
@Villagio #130 $570,000   
@Villagio #329 $575,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
1848 Monaco Dr 5/26/2011 $235,000
1846 Monaco Dr 4/11/2016 $340,000
1844 Monaco Dr 3/6/2025 $595,000
1842 Monaco Dr 2/7/2017 $372,500
1840 Monaco Dr 9/29/2015 $337,500
1836 Monaco Dr 8/27/2018 $425,000
1834 Monaco Dr 5/7/2010 $250,000
1832 Monaco Dr 7/14/2006 $367,660
1578 Quiet Trail Dr 9/16/2005 $594,000
1574 Quiet Trail Dr 9/27/2005 $649,199
Tax Assessment
Land Value:
$56,672
Improvement Value:
$157,100
Net Value:
$213,772
Est Property Tax:
$2,672