5015 Santa Cruz Ave #208 - Map & Public Records - SDLookup.com

5015 Santa Cruz Ave #208

San Diego, CA 92107
Parcel Number:
4480620619

Address Price
@1615 Ocean Front St $4,200,000   
@1828 Cable St $1,595,000   
@Casa de la Playa #103 $1,050,000   
@Sunset Towers #204 $1,199,900   
@5015 Cape May #108 $569,000   
@4620 Narragansett Ave $3,999,000   
@2009 Bacon St $925,000   
@1664 Guizot St $2,800,000   
@4511 Santa Cruz Ave $2,900,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
5015 Santa Cruz Ave #203 n/a n/a
5015 Santa Cruz Ave #204 12/3/2004 $427,000
5015 Santa Cruz Ave #205 7/29/2013 $580,000
5015 Santa Cruz Ave #206 6/1/2012 $510,000
5015 Santa Cruz Ave #207 2/20/2007 $685,000
5015 Santa Cruz Ave #209 4/24/2026 $880,077
5015 Santa Cruz Ave #210 12/5/2012 $449,000
5015 Santa Cruz Ave #211 n/a n/a
5015 Santa Cruz Ave #301 1/4/2006 $750,000
5015 Santa Cruz Ave #302 3/14/2013 $550,000
Tax Assessment
Land Value:
$73,198
Improvement Value:
$54,693
Net Value:
$127,891
Est Property Tax:
$1,599