3242 Chelsea Park Cir - Map & Public Records - SDLookup.com

3242 Chelsea Park Cir

Spring Valley, CA 91978
Parcel Number:
5061014400

Address Price
@3331 Eton Greens Ct $869,000   
@2946 Anawood Way $450,000
@2946 Elm Tree Ct $470,000   
@3067 Charwood Ct $465,000   
@2916 Elm Tree Ct $399,990   
@3051 Charwood Ct $460,000   
@2910 Elm Tree Ct $469,900   
@3039 Brookpine $460,000   
@Rancho San Diego $79,000   
@10770 Jamacha Rd #38 $254,400   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
3162 Chelsea Park Cir 7/25/2024 $905,000
3170 Chelsea Park Cir 9/13/2010 $353,000
3176 Chelsea Park Cir 4/30/1999 $218,000
3184 Chelsea Park Cir 12/7/2011 $320,000
3192 Chelsea Park Cir 1/17/1992 $180,000
3254 Chelsea Park Cir 12/7/2007 $410,000
3299 Chelsea Park Cir 1/11/2016 $450,000
3291 Chelsea Park Cir 6/9/1995 $160,500
3279 Chelsea Park Cir 4/22/1996 $175,000
3267 Chelsea Park Cir 1/30/1991 $185,000
Tax Assessment
Land Value:
$48,736
Improvement Value:
$124,952
Net Value:
$173,688
Est Property Tax:
$2,171