1468 La Loma Dr - Map & Public Records - SDLookup.com

1468 La Loma Dr

San Marcos, CA 92078
Parcel Number:
2215100300

Address Price
@1730 San Pablo Dr $1,265,000   
@1476 La Habra Dr $1,450,000   
@1454 La Plaza Dr $1,938,000   
@1327 San Julian Dr $1,799,000   
@Chateau Lake San Marcos #C103 $369,000   
@Chateau #D201 $239,000   
@1642 Via Barlovento $849,999   
@1672 Via Ocioso $899,000   
@Chateau Lake San Marcos #B112 $355,000   
@1948 Fairway Circle Dr $615,000   
@1021 Porteno Ct $729,500   
@1026 La Reina $1,199,000   
@1075 La Reina $1,325,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
1612 La Madera Ln 11/4/2021 $400,000
1602 La Madera Ln 12/17/2013 $265,000
1635 Lake San Marcos Dr n/a n/a
1464 La Loma Dr 4/1/2004 $800,000
1466 La Loma Dr 9/22/1988 $309,500
1471 La Loma Dr 5/7/2010 $678,750
1465 La Loma Dr 2/1/1989 $312,000
1463 La Loma Dr 1/9/2014 $620,000
1459 La Loma Dr 3/29/2019 $980,000
1457 La Loma Dr 9/23/2019 $995,000
Tax Assessment
Land Value:
$49,352
Improvement Value:
$68,622
Net Value:
$117,974
Est Property Tax:
$1,475