2673-79 A St - Map & Public Records - SDLookup.com

2673-79 A St

San Diego, CA 92102
General Info
Area:
Golden Hill Real Estate
Zoning:
Multiple Residential
Use:
Mutliple 5 to 15 Units
Parcel Number:
5341621400

Address Price
@1224 27th $860,000   
@2804 C St $1,473,000   
@2849 A St #9 $519,000
@801 27th $849,999   
@Golden Homes #16 $555,000   
@Golden Homes #3 $349,000
@2849 E St #21 $599,900 to $645,000   
@Golden Homes #7 $415,000   
@3029 Broadway #4 $369,950   
@3006 Fir St $1,297,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
2637-43 A St 11/30/2000 $337,500
2645 A St 7/8/2005 $550,000
2651 A St n/a n/a
2661-63 A St 5/15/2002 $479,000
2667-69 A St 12/20/2005 $720,000
2681 A St 12/27/2017 $625,000
1244 27th St 11/30/1995 $103,000
1232 27th St 1/11/2023 $811,399
1228 27th St 4/7/1998 $135,000
1224 27th St 12/9/1993 $50,000
Tax Assessment
Land Value:
$101,769
Improvement Value:
$93,323
Net Value:
$195,092
Est Property Tax:
$2,439