4402 Huerfano Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

4402 Huerfano Ave

San Diego, CA 92117
Parcel Number:
3594322400

Address Price
@3265 Geddes Dr $1,295,000   
@3007 Slayen Way $1,150,000   
@4505 La Crosse Ave $900,000   
@3041 Caminito Arenoso $1,175,000   
@2953 Courser Ave $1,475,000   
@4307 Conner Ct $1,950,000   
@3197 Wayne Ln $1,945,000   
@Bay Ho #262 $579,900   
@Bay Ho #113 $399,000   
@Bay View Terrace #124 $499,850   
@Bay Ho #130 $400,000   
@Bay Ho #143 $400,000   
@Bay Ho #107 $397,000   
@Bay Ho #237 $409,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
4444 Huerfano Ave n/a n/a
4436 Huerfano Ave 10/16/2006 $720,000
4428 Huerfano Ave 4/3/2013 $665,000
4420 Huerfano Ave 10/3/2002 $375,000
4412 Huerfano Ave n/a n/a
4401 Huerfano Ave 6/22/1988 $150,000
4417 Huerfano Ave 2/28/1986 $107,500
4429 Huerfano Ave n/a n/a
4439 Huerfano Ave 11/17/1992 $173,000
4451 Huerfano Ave 2/28/2003 $390,000
Tax Assessment
Land Value:
$15,873
Improvement Value:
$37,839
Net Value:
$53,712
Est Property Tax:
$671