9298 Shawn Ave - Map & Public Records - SDLookup.com

9298 Shawn Ave

San Diego, CA 92123
Parcel Number:
4292700400

Sales History
Date Price Held Return Annual
12/15/2016 $668,000 1y 3m 14% 11%
09/11/2015 $585,000 2y 4m 29% 11%
05/10/2013 $455,000 n/a -    -   
Additional Resources

Nearby Homes for Sale
Address Price
@2735 Mission Village Dr $825,000   
@2626 Marathon Dr $979,900   
@2828 Mission Village $1,099,000
@2884 Amulet St $1,098,000   
@2546 Marathon Dr $1,199,000 to $1,249,000   
@9452 Larrabee Ave $1,099,999   
@2776 W Canyon Ave $1,649,000   
@3031 W Canyon $1,099,000   
Nearby Properties
Address Sales Date Price
2750 Murphy Canyon Rd n/a n/a
2990 Murphy Canyon Rd n/a n/a
9334 Shawn Ave n/a n/a
9318 Shawn Ave 9/26/1989 $195,000
9302 Shawn Ave 4/22/2021 $1,030,000
2696 Melbourne Dr n/a n/a
2650 Melbourne Dr 6/17/1997 $80,000
2677 Melbourne Dr n/a n/a
2670 Mission Village Dr n/a n/a
2660 Mission Village Dr 12/18/2015 $497,000
Tax Assessment
Land Value:
$19,595
Improvement Value:
$65,583
Net Value:
$85,178
Est Property Tax:
$1,065